Czy zmiana klimatu jest jedynie połączeniem krótkich, ciepłych okresów, czy też naukowcy ostrzegają nas tylko przed poważnym zagrożeniem dla naszych obecnych nawyków życiowych z powodu zbliżającej się zmiany klimatu? Czy prognozy naukowców powinny być prawdziwe? Czy temperatury rosną i musimy się do tego przyzwyczaić? Co możemy zrobić, aby pomóc nam przygotować się do zmian?

Nasz transgraniczny projekt zawiera małe lokalne działania adaptacyjne, które do tej pory przyciągały uwagę wszystkich z nas i mogą być realizowane przy niewielkim wysiłku. Chcielibyśmy o tym państwo poinformować w wykładzie który odbędzie się w dniu 7 maja 2019 roku o godzinie 15:00 w siedzibie Görlitzer Stadtbibliothek w Jochmannstr. 2-3. Naszemu wydarzeniu informacyjnemu towarzyszy również serwis pielęgniarski i firma rodzinna Kunze, której pracownicy zapewnią seniorom praktyczne wskazówki i wyjaśnienia w radzeniu sobie z upałami.

Dostarczymy również informacji o prawnych usługach opieki i sposobach ich uzyskania.  Wierzymy, że ten aktualny temat dostarczy odpowiedzi na wiele pytań, które pozwolą nam ocenić zmiany klimatu z szerszej perspektywy. Abyśmy byli przygotowani na podanie kawy i ciasta, prosimy zgłosić telefonicznie pod numerem 0049-3581 72 49 778 swój udział. Spotkanie jest bezpłatne.

 „Opubloikowane w ramach realizacji projektu TRANSGEA – Transgraniczna współpraca w zakresie likalnych działań adaptacyjnych do zmian klimatu”

TRANSGEA - Transgraniczna współpraca w zakresie lokalnych działań adaptacyjnych do zmian klimatu
TRANSGEA - Grenzüberschreitende Zusammenarbeit im Bereich der lokalen Anpassungsmaßnahmen an den Klimawandel

Interreg logo Transgea logo

Nasi Grantodawcy i Partnerzy

UE_FS.pnglogo_FE_Infrastruktura_i_Srodowisko_rgb-1.pngpartner_01.pngpartner_02.pngpartner_03.pngpartner_04.pngpartner_05.pngpartner_06.pngpartner_08.pngpartner_09.pngpartner_11.pngpartner_12.pngpartner_13.png

odwiedź Nas

Fundacja Ekologiczna 
Zielona Akcja

al. Orła Białego 2,
59-220 Legnica